Vzhůru na letní hudební festivaly!

Některé festivaly se zaměřují velmi úzce a věnují se pouze vytříbenému stylu, některé hudební akce dokáží naopak obsáhnout žánrů hned několik. Každý festival je však ojedinělý.
Festivaly jsou součástí letního programu mnoha lidí, a to nejen mladých. Asi netřeba představovat známá jména jako Colours of Ostrava, Rock for People, Sázavafest či Vizovické trnkobraní. Nezapomínejme nicméně, že existují také festivaly klasické hudby.
dívka s kytarou
Už jste navštívili např. tyto:
·         Letní slavnosti staré hudby
11.7.-7.8.2017, Praha
Letní slavnosti staré hudby se zaměřují na tzv. starou hudbu. Díky této letní akci máme možnost vidět ty nejlepší zahraniční interprety, kteří ke svým vystoupením využívají originály či kopie historických nástrojů.
·         Theatrum Kuks
23.-27.8.2017, Kuks
Theatrum Kuks je reprezentantem multižánrového festivalu, je určený jak pro laiky, tak pro odborníky. Narozdíl od Letních slavností staré hudby je tato přehlídka zaměřena na živé a současné umění.
·         Mezinárodní kytarový festival Brno
5-11. 8.2017, Brno
Jak již název napovídá, jedná se o festival úzce definovaný jediným hudebním nástrojem, a tím je kytara. Právě tímto je tato přehlídka jedinečná nejen v České republice, ale i v jejím okolí.
 
Obecně jsou festivaly klasické hudby mezi širokou veřejností méně znamé. Nutno nicméně poznamenat, že i mezi alternativními hudebními akcemi jsou takové, o kterých se v celostátních médiích píše spíše zřídka. Můžeme zde zmínit např.:
 
·         Litoměřický kořen
30.6.- 1.7.2017, Litoměřice
Litoměřický kořen je přehlídkou s převážně alternativní dramaturgií. Tento festival má své publikum, které se sem každoročně rádo vrací, a to nejen díky příjemnému místu konání (Letní kino), ale zejména díky pečlivě vybrané dramaturgii méně či více známých umělců. 
·         Folkové prázdniny
22.-.29.7.2017, Náměšť nad Oslavou
Folkové prázdniny jsou prázdninová akce se vším všudy. Kromě hudební složky, je festival zaměřen také na umění taneční, výtvarné či literární. Velký prostor je věnován také dětem v rámci různých dílen. Festival představuje řadu špičkových nejen domácích, ale také zahraničních umělců, kteří v České republice často vystupují poprvé.
·         Creepy Teepee
7.7.-9.7.2017, Kutná Hora
Tato přehlídka propojuje nejaktuálnější dění na hudební scéně a vizuální umění. Zaměřuje se na představování pro české publikum nových autorů a projektů, které již však v zahraničí získali určiý věhlas.
 festival v Mnichově
Tak už jste si vybrali, kam se letošní nebo příští léto vypravíte? Je jisté, že u těchto akcí, ač jste o nich možná ještě neslyšeli, nebudete svého investovaného času litovat. Tak sbalit karimatku, pár kousků oblečení a vzhůru na letní hudební festivaly!