Seznam věcí, které musíte pořídit, než se robátko narodí

1. Postýlku
Někteří rodiče investují do kolébky. Tu ale využijete pouze v prvních pěti až šesti měsících života dítěte, potom pro ně bude příliš nebezpečná.
Vlastní pokoj pro miminko můžete začít zařizovat až okolo roku jeho života, případně dokud nevydrží dítě spát alespoň většinu noci. Je nepraktické muset chodit do jiné místnosti, pokud máte dítě krmit co dvě hodiny, sama oceníte, že budete mít potomka nejlépe s sebou v posteli.
obrázky nad postýlkou

Jak vybrat tu správnou postýlku?

· Ideálně by měla být na kolečkách, můžete ji vozit po bytě a mít tak děťátko kdekoli s sebou
· Měla by mít snímatelné bočnice, jednak pro to, aby se dítě mohlo o bočnice opírat a aby mu pomohly v pohybu, zároveň aby nemohlo spadnout z postýlky a samozřejmě aby se vám lépe dítě z postýlky zvedalo a zase do ní ukládalo
· Postýlka by neměla být hermeticky uzavřená, dítě by mělo mít výhled přes bočnice do místnosti, rozvíjí a zrychluje to jeho poznávací schopnosti a vývoj objektové permanence
Na co byste neměli zapomenout? Pořídit dítěti novou matraci do postýlky, pokud ji po někom dědíte.
hračka miminka
2. Přebalovací pult
Pokud můžete investovat a trochu miminko rozmazlovat, určitě můžete pořídit samostatný přebalovací pult. Pokud ale na ně nemáte finanční prostředky nebo místo, můžete pořídit speciální komodu, která má nástavec na přebalování. Do komody můžete dávat kosmetiku, plenky nebo ručníky, a poté, co dítě už nebude potřebovat přebalovací pult, můžete ho sejmout z komody a dále komodu využívat jako běžný nábytek. Pokud ale nemáte místo a prostředky ani na to, kupte alespoň protiskluzovou podložku třeba na pračku, nebo kde budete mít prostor dítě přebalovat.
výbavička pro holčičku
3. Podložku do vany
Bezpečnost především! Vaše děťátko by mělo mít buď vlastní vaničku, nebo sedátko do vany, které by vám pomohlo v koupání miminka.