Nezapomeňte zavolat kominíka

Komín je někdy nazýván srdcem domu, a to ne jen tak pro nic za nic. Pokud ve svém domě topíte tuhými palivy, nebo máte plynový kotel, komín potřebuje občas pročistit a zkontrolovat. Tak jako srdce, které je nezbytné pro náš život, i komín je nezbytný pro správné a bezpečné topení v domě.
O údržbu a revizi vašeho komína se postará kvalitní kominická firma. O kominících se odjakživa tvrdí, že nosí štěstí, kde a kdy tato pověra vznikla je těžko soudit. Dnes však může kominík odvrátit nebo předejít neštěstí či škodě na majetku i životech. A možná z toho důvodu tato souvislost se štěstím…
komíny na střeše

Co je hlavní náplní práce kominíka

Kominické služby zahrnují širokou škálu úkonů, souvisejících se správným fungováním komínů, patří sem zejména:
·        čištění komínů
·        revize komínů
·        vložkování, stavby nebo opravy komínů
·        měření emisí a znečišťování ovzduší prostřednictvím komínů.
Kominíci často, kromě jmenovaných činností, radí lidem, jak správně topit, jak zajistit dobrý tah komína a zbytečně jej neznečišťovat. Poradí, kdy pořídit nový komín, nebo jak se starat o ten stávající.

Jak často je nutné provádět kontroly komínů

U běžných rodinných domů je to jednou do roka. Je jedno, zda topíte kamny, nebo plynem, revize je nutná u obou typů topných těles. Kontroly se týkají také rekreačních objektů, tedy našich chalup a chat.
Povinnost řádně zajišťovat chod komína je stanoveno také vyhláškou.
Vzhledem k vytíženosti kominíků, zejména v podzimním období, je nutné na údržbu svého komína myslet dopředu a firmu včas objednat. Ceny za revizi se pohybují v řádech stokorun. Jelikož si firmy často účtují i dopravu k vám, je vhodné najít si firmu co nejblíže vašemu bydlišti. Kominických firem je jistě dostatek.
čáp u kominíka
Starat se o komín svého domu by mělo být přirozenou součástí péče o nemovitost, vždyť jde přeci o ochranu majetku a zdraví. Statistiky uvádějí, že z důvodu zanedbání této péče, dochází až k třem stům požárům ročně.