Saw Palmetto a jeho účinky

Vypadávání vlasů u mužů i žen je známé pod pojmem andogenní alopecie. Tento jev je běžný a mnoho lidí se s ním během stárnutí setká, pokud k němu má genetické předpoklady po předcích. U části populace dochází k tomu, že jejich vlasové kořínky jsou citlivé na dihydrotestosteron, zkráceně DHT, což je silnější verze testosteronu. Tento androgen způsobuje smršťování vlasových folikul a to vede k jejich odumírání a vypadávání. Protože muži mají mnohem více testosteronu, tak je androgenní alopecie častější v mužské části populace, ale nevyhýbá se ani ženám. Ženy trpí androgenní alopecií v důsledku hormonální nerovnováhy nejčastěji v období menopauzy. U mužů začíná plešatění tzv. kouty a kolečkem na temeni hlavy, ženy trpí alopecií v celé vlasové kštici rovnoměrně, ale jen velmi vzácně se u nich vyskytne úplná plešatost.

Saw Palmetto

A právě v redukci DHT je největší přínos přírodního přípravku, který je znám pod názvem Saw Palmetto. Přestože existuje více přípravků, které mají zabránit vypadávání vlasů a vést k jejich regeneraci, Saw Palmetto patří mezi ty nejoblíbenější. Nejen že výrazně snižuje množství DHT v krvi, čímž chrání vlasové kořínky, ale také snižuje riziko infekcí močového měchýře, snižuje riziko rakoviny prostaty a navíc zvyšuje libido. Pokud jde o androgenní alopecii, studie ukázaly, že výtažek ze Saw Palmetta dokáže účinně redukovat enzym, který vede k přeměně volného testosteronu na jeho silnější a tedy pro vlasy škodlivou verzi DHT. Samozřejmě nejde o zázračný všelék, účinky Saw Palmetta jsou omezené, avšak prokazatelně vede ke zlepšení stavu a napomáhá v boji s plešatostí u mužů i u žen. Spolu se zdravým životním stylem, dostatečným příjmem vitamínů a minerálů tak může pozastavit, zmírnit a v některých případech i zvrátit ztrátu vlasů.

rostlina saw palmetto

U poloviny z 25 mužů, kteří se podrobili výzkumu účinků Saw Palmetta, došlo po čtyřech měsících ke zvýšení počtu vlasů o 12 procent. Tento výsledek dává naději všem, kteří s plešatostí bojují. Se Saw Palmettem se můžeme setkat v podobě sušených plodů, pilulek, extraktů a potahovaných tablet. Právě potahované tablety byly podrobeny výzkumu, zatímco čaj ze sušených plodů je pravděpodobně nejméně účinný, protože aktivní složky Saw Palmetta nejsou rozpustné ve vodě. Přestože jde o potravinový doplněk, měl by případný zájemce konzultovat jeho užívání s lékařem, protože Saw Pametto efektivně ovlivňuje hormonální procesy v organismu. Doporučené množství, které by měl dospělý jedinec užívat při zvětšení prostaty je 160mg přípravku dvakrát denně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup