Vyzdobte dětem pokojíček

Zařizujete svým dětem pokojíček a nevíte si rady s tím, co vše byste jim do něj měli pořídit? Není na tom nic složitého a my vám rádi poradíme. Jako první byste si měli ujasnit kolik má potomek, kterému zařizujete pokoj roků, zda je to kluk nebo děvče a jestli bude mít místnost dohromady se sourozencem nebo sám. Pokud se jedná o jednotlivce, pak je dobré se ho zeptat, co by se mu líbilo, pokud je ve věku, kdy už má vlastní záliby. Tím je váš problém částečně vyřešen. Pokud je ale dítko ještě malé, pak je nasnadě, abyste rozhodovali za něj. V žádném dětském pokoji by neměla chybět postel, skříň, stůl a nějaký hrací koutek. Dobře popřemýšlejte nad tím, jakou šířku postele zvolit, ať nemusíte za pár let kupovat větší. Co se týče stolu, pak je dobré popřemýšlet o rostoucím stolu, který dítě využije ve všech věkových kategoriích.

dětský pokoj

Všechno byste měli ladit do stejného stylu, barvy dřeva a podobných tvarů. Ať místnost působí celistvě a moderně. Moderní je v současnosti nábytek v bílé barvě, chybu ale neuděláte ani dřevěným dekorem. Skříň by měla být dostatečně velká, aby se do něj dítku vlezlo oblečení i s postupujícím věkem. Protože čím bude starší, tím bude mít oblečení více. A hrací koutek by měl jít časem předělat například na relaxační zónu.

dětský pokoj

V neposlední řadě nezapomínejte na doplňky. Těmi může být například barva závěsů, koberce nebo povlečení. Jedná se o detaily, které nejsou tak nákladné a můžete je kdykoliv vyměnit za nějaké jiné. Pokud má tedy vaše ratolest ráda například pohádku Mašinka Tomáš, pak mu klidně pořiďte povlečení Mašinka Tomáš a různé doplňky s touto postavičkou. Uděláte dítěti velkou radost a vás nebude mrzet, až ho to přejde, protože nebudete muset předělávat celou místnost, ale pouze zanedbatelné detaily.

Při zařizování pokoje tedy při velkých věcech, které nejdou jen tak vyměnit myslete do budoucna. Naopak detaily laďte do toho, co se vašim dětem zrovna líbí.