Půjčovna dodávek pro dobrodružné cestování napříč republikou

Jízda automobilem může být nesmírně nudná a nezáživná, což je případ některých dálnic, kupříkladu v průmyslových oblastech na Ostravsku, v Německu v okolí Erfurtu, Halle, Dortmundu nebo Duisburgu. Jistě není důvodem cestovat právě sem v období dovolené, kdy nejraději míříme někam do přírody, pokud možno nezasažené průmyslovými vlivy.

Máme pro vás několik tipů, kam se můžete vydat s pronajatou dodávkou z půjčovny dodávek Praha 5. Jde o místa s úchvatným pohledem do krajiny, která pro vás budou vzpruhou už jen v průběhu jízdy, aniž byste vystoupili z auta. Pochopitelně se vyplatí alespoň na okamžik zastavit na odpočívadle a kochat se krajinou přímo formou osobního kontaktu.

výhled na Vysoké Tatry

Vybírejte silnice se zajímavým výhledem

Trenčín – Žilina – Liptovský Mikuláš – Poprad – je to poměrně delší vzdálenost, ale velmi zajímavá, neboť projíždíte údolím řeky Váh, které lemují Javorníky, Malá a Velká Fatra, Nízké a Vysoké Tatry. Cestou budete míjet přehradu Liptovská Mara a samozřejmě je možné trasu ještě prodloužit o pobyt v horském terénu, případně s výjezdem lanovkami na Ďumbier nebo Skalnaté Pleso nad Tatranskou Lomnicou.

Českobudějovický okruh – velmi působivým zážitkem, zvláště pro rodiny s dětmi, je jízda z Českých Budějovic přes Kžemži, Brloh do Prachatic, kde si prohlédnete starobylé náměstí, a dále do Volar, Horní Plané, kolem Lipenské přehrady do Loučovic, k Vyššímu Brodu, Rožmberku nad Vltavou. Návrat do Českých Budějovic podél Vltavy přes Český Krumlov vás nenechá na pochybách, že je Česká republika jednou z nejkrásnějších zemí světa.

večerní Český Krumlov

Zapomenuté Pelhřimovsko – tak trochu ve stínu zájmu cestovatelů, zvláště ve skupinách, což právě nahrává pronajatým dodávkám, je okolí Pelhřimova a Pacova. A je to škoda, neboť právě zde je Českomoravská vrchovina nejkrásnější. Kdo jednou cestoval z Tábora do Obrataně, Cetoraze, Pacova, Pelhřimova, Horní Cerekve, Telče, Strmilova a Jindřichova Hradce, jistě vám potvrdí, že tady je opravdu krásně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup