Obalový materiál pro profesionály i amatéry

Potřebujete zabalit zásilku zboží, anebo balíček vašim blízkým, do něhož byste rádi umístili něco křehkého a velmi cenného, třeba ruční práce, výtvarná díla, plastiky a podobné cennosti? Pak se zcela nepochybně budete shánět po obalovém a výplňovém materiálu. Dnes již máme širší možnosti, než tomu bylo ještě na přelomu století, novinkami v oblasti obalových materiálů jsou především flexi fólie a výplně Flo-Pak.

bublinková fólie

Jaký obalový a výplňový materiál si vybrat

Když se řekne obalový materiál, napadne vás možná více způsobů řešení, jak zabezpečit zásilku nebo předměty před stěhováním. Vše se opírá o dva základní typy původní suroviny – papír a termoplastickou hmotu, nejčastěji polyetylen.

Papír – papírový karton se využívá především pro výrobu krabic různých velikostí a nosnosti, lze jej ovšem využít i jako výplňový materiál, kdy je karton proděravěn střižnými nástroji a tím se stává ohebnějším a pružnějším. Karton i výplň je možné zakoupit ve specializovaných obchodech pro soukromé i firemní využití, ať už jde o stěhování, nebo provoz e-shopů.

balicí papír

LDPE – neboli nízkohustotní polyetylen je natolik vděčným médiem, že bychom stěží hledali lepšího náhradníka. Vyrábí se z něj především velmi tenká flexi fólie a bublinková fólie, s nimiž zabalíte nábytek, bytové doplňky, domácí spotřebiče, dokonce i pokojové květiny. Stěhovací firmy je mívají běžně k dispozici a samy je také využívají prakticky denně. Oba typy fólií se vyplatí mít doma pro neočekávané situace, kdy potřebujete balit či chránit před poškozením věci při jejich transportu nebo ukládání do úložného prostoru.

Polystyren – z polystyrenu se dnes vyrábí i výplňové granulky Flo-Pak, s nimiž můžete bez problémů převážet i sklo a další křehké předměty. Granule dokonale vyplní obsah jakékoli krabice a chrání před poškozením prakticky cokoli, navíc lze granule recyklovat jako druhotnou surovinu.