Průzračně čistá voda, kterou Vám bude závidět i soused

Jako majitelé zahradních bazénů dobře víte, že základem úspěchu je průzračně čistá voda bez bakterií, řas či mechanických nečistot. Při pravidelné údržbě bazénu samozřejmě kontrolujete za pomocí testeru, jestli je v bazénové vodě dostatek chloru a v jakých hodnotách se nachází PH, dodáváte všechny potřebné přípravky bazénové chemie a síťkou odstraňujete napadané listí a kousky trávy, ale to nestačí. K dokonalosti je potřeba také pravidelně zapínat filtraci, a to nejen k tomu, aby se účinné přípravky bazénové chemie dostaly do celého obsahu vody, ale také abyste zbavili vodu mechanických nečistot, které nejdou vylovit pouhou síťkou, K tomu, aby filtrace dobře fungovala, je zapotřebí kvalitní filtrační materiál a právě takovým spolehlivým pomocníkem pro Vás jistě bude zeolit.

krásný bazén

Zeolit je přírodní jemně drcený materiál zelenkavé barvy, který je dokonalým filtračním mediem pro pískové filtrace. Říkáte si, že když je filtrace písková, tak proč nepoužít písek? Samozřejmě, že můžete použít i filtrační písek, ovšem zeolit má oproti běžnému křemennému písku větší sorpční schopnost a tím pádem dokáže zadržet i takové látky, které běžný filtrační písek nezachytí. Tento jedinečný filtrační materiál je k dostání ve dvou velikostech zrn, proto si nejdříve pořádně prostudujte návod ke své bazénové filtraci, která velikost zrn je pro něj vhodnější.

voda v bazénu

Takže pokud provádíte pravidelnou kontrolu alespoň jednou za dva týdny, dodáváte do vody dostatek chloru a přípravku pro srovnávání PH, odstraňujete nečistoty a pomocí filtrace, je úspěch jistý. Samozřejmě, že tohle je jen základ. Je důležité vědět, jestli například nemáte bazén napuštěný tvrdou vodou, aby se Vám netvořily vápenaté krusty na stěnách, pak byste potřebovali změkčovač. Pokud náhodou mírně podceníte pravidelnou kontrolu, není problém do vody dodat chlor šok, který je určen pro okamžité navýšení chloru ve vodě a také nezapomeňte preventivně přidávat algicid proti řasám.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup