Proč zasklít balkon či lodžii?

Uvažujete o zasklení balkonu či lodžie. Viděli jste v časopise nebo na procházce či u sousedů zasklený balkon a zaujalo vás to? Jaké výhody poskytne zasklený balkon či lodžie? Co je třeba udělat, jestliže bydlíte v panelovém domě?
 zasklené balkony
Potřebná povolení pro obyvatele panelového domu
 
Ještě před samotnou realizací, tj. zasklením balkonu, je třeba mít souhlas od vlastníka domu, dále je zapotřebí dojít na stavební úřad. Vše se posuzuje indiviudálně. V některých případech postačí jen ohlášení, někdy je požadováno stavební povolení.
 
Varianty zasklení
 

  1. Zasklení bez rámu neboli bezrámové – jednotlivá skla jsou bez svislého ohraničení, skla mají tenký plastový díl na dolní i horní části, disponují kvalitním těsněním a dobrou manipulací při otevírání.

 

  1. Zasklení s rámem neboli rámové – každé sklo je lemováno hliníkovým rámem, skla jsou zasouvající do sebe, přednost je ve velmi snadném ovládání a bez potřeby větší údržby.

 mraky nad budovou
 
Výhody zaskleného balkonu či lodžie
 

  1. Zvětšení obytného prostoru – využití místa, ať už jako zimní zahradu, či prostor pro relaxaci nebo cvičební kout, prostor sloužící pracovním účelům – žehlení, pracovní kout, rovněž adekvátní rozšíření bytového prostoru, kam mohou i vaše kočky, není třeba obav, že by mohly utéct či si nějak ublížit v případě nezaskleného balkonu. Předností je celoroční využití.

 

  1. Úspora energie – jedním z hlavních důvodů pro zasklení lodžie či balkonu je úspora v nákladech za energii, je to rovněž v rámci adekvátního zateplení. Vše má i vliv na údržbu, kde dochází také k šetrnému opatření díky zasklení, které tak chrání nejen podlahy vůči vnějším vlivům.

 

  1. Bezpečná ochrana – nejen před vykradením, ale rovněž eliminace hlučnosti, prašnosti, tepla či horka z venku apod. Ale též chrání před vniknutím hmyzu do bytu. Slouží však i jako spolehlivě chráněné místo pro děti, které si tak mohou hrát a bez potenciálního nebezpečí.

 
 
Závěrem
 
Jak už to bývá – vše vždy má své klady, ale rovněž i nějaké ty zápory. V případě zasklení je hrozící riziko vzniku plísně, avšak pouze v případě, že nebude dostatečně větráno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup