Máte silikonové pouzdro?

K zamykání a odemykání aut už se dávno nepoužívají jenom klasické klíčky, jaké jsme znali už od dob minulého režimu, ale stále hojněji i jejich modernější elektronické alternativy. Je to vlastně logické – doba pokročila, zloději se zdokonalili a je tak třeba volit i zde stále sofistikovanější metody, jak zabránit odcizování vozidel a jejich jinému zneužívání. A navíc i lidé chtějí pořád něco nového a lepšího, modernějšího, a prosté otočení klíčkem v zámku už jim nepřipadá dost in.
Takže používáme moderní způsoby uzamykání vozidel a k nim patřící dokonalejší klíče. Totiž pro přesnost klíče, které jsou dokonalejší po technické stránce. Protože co se jejich trvanlivosti týká, je trend spíše opačný.

smart klíč

Dnešní elektronické klíče k automobilům prostě nevydrží ani zdaleka tolik, kolik vydržely dřívější jednoduché klíčky kovové. Je tu využíván plastový obal, který časem dozná újmy i v případě, že se s ním zachází relativně šetrně, a uvnitř se ukrývá elektronika, která bez vnější ochrany nevydrží pomalu nic. A proto je žádoucí postarat se o maximální ochranu takových klíčů. A tou mohou být i silikonová pouzdra.
Takováto pouzdra nejsou pochopitelně neznámá ani těm, kdo doposud auto s elektronickým klíčem nemají. Používají se už totiž naprosto běžně na mobilní telefony, a mnozí tak dobře víme, oč jde. O ochranné kryty, jež jsou příjemné na dotek, v ruce nekloužou, jsou měkké a pružné, ovšem také pevné. A tak dokážou i právě moderní klíčky od aut ochránit před znečištěním i nežádoucími vnějšími mechanickými vlivy. Což je právě u křehké elektroniky, jež je často využívána, více než žádoucí.

klíč a elektronika

Díky těmto pouzdrům tak mají lidé větší jistotu, že se jim jejich klíč od auta nepoškodí a bude jim dlouho a věrně sloužit. A protože se tu nejedná o žádnou levnou a snadno nahraditelnou záležitost, platí, že čím menší je riziko vzniku poškození, tím je to lepší.