Jaké má makrolon využití a co to vlastně je? Budete překvapeni jeho všestranností!


Hledáte stavební materiál na zastřešení, na stavbu skleníku nebo potřebujete odolný a pevný materiál využít na své zahradě? Vyzkoušejte makrolon.

Jaké má makrolon využití a co to vlastně je? Budete překvapeni jeho všestranností!

Pokud znáte polykarbonátové desky, nebude pro vás makrolon úplnou neznámou. Jde totiž jen o druh průhledného a syntetického polymeru, ze kterého se právě nejčastěji dále vyrábí polykarbonátové desky. I samy makrolonové desky ale mají mnohostranné využití a tento materiál má i řadu výhod, pokud jej neznáte, budete jistě mile překvapeni. Nejčastěji se využívá ve stavebnictví, ale využít jej můžete i doma například na své zahradě.

pexels-photo-7195366

Snadná údržba i práce s materiálem

Makrolon vyniká nejen svými vlastnostmi, ale i tím, že se s ním skvěle pracuje, dá se totiž ohýbat, ale i řezat a opracovávat podle potřeby. Materiál je pak téměř bezúdržbový, pokud je potřeba velmi snadno se čistí, stačí jej jen omýt obyčejným hadrem a umýt vodou, popřípadě vodou s mýdlem nebo saponátem. Obvykle se makrolonové desky využívají ve stavebnictví, ale využití najdou i jinde. Stejně jako polykarbonátové desky, i ty makrolonové dělíme na plné a komůrkové. Co se barvy týče, je makrolon čirý Lehke-krytiny.

Využití

Komůrkové makrolonové desky se využívají zejména k výrobě přístřešků, zastřešování zastávek na veřejných místech, na výrobu přístřešků nebo zahradních pergol. Hodně se využívají na výrobu zastřešení pro zahradní bazény. Užitečný je ale i při tvorbě menších zahradních skleníků či dokonce zimních zahrad. Plné makrolonové desky mají širokou škálu využití především ve stavebnictví, vyrábí se z nich i balkónové zastřešení, také různé přístřešky a ale i třeba stěny, které mají sloužit jako protihluková ochrana. Stejně tak jako komůrkové desky, i ty plné se často využívají ke stavbě veřejných čekáren na ulicích a zastávkách veřejné hromadné dopravy.

polycarbonate-779671__340

Vlastnosti

Vlastnosti má tento materiál skvělé, takže i právě proto se dají makrolonové desky mnohostranně využít. Kromě snadné montáže a údržby musíme vyzdvihnout dobrou propustnost světla, odolnost proti poškození a nárazům, odolnost vůči slunečním paprskům a UV záření, odolnost vůči chladu a vysokým teplotám, velmi dlouhou životnost a v neposlední řadě samotný vzhled. Desky totiž skutečně vypadají na první pohled skvěle a navíc jde o velmi dobře dostupný materiál.

A co si z makrolonových desek postavíte vy?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup