Jak poznat, který video downloader použít?

Jednou z věcí, které na internetu často děláme, je i sledování nejrůznějších videí. Nejčastěji k tomu používáme webové stránky, na které mohou uživatelé svá videa volně nahrávat a současně i sledovat jak svoje, tak i ostatních. Z těchto serverů je zdaleka nejznámější a nejnavštěvovanější YouTube.

Problém ovšem je, že jak autor, tak samotný server může tato videa kdykoliv smazat. To má za následek, že už jej ostatní nebudou moci zhlédnout. Abychom tomu předešli, je dobré si naše nejoblíbenější kousky stáhnout. Ale jak na to?

youtube2

Programy, které jsou na stahování videí určeny, se nazývají video downloader. Na internetu jich najdeme velkou spoustu, většinu z nich navíc zadarmo. Proto může být někdy obtížné si mezi tou spoustou vůbec vybrat, a především rozlišit ty kvalitní od těch méně spolehlivých. Naštěstí zde existuje několik vodítek, která nám mohou pomoci.

V první řadě je dobré se podívat, z jakého webu vlastně budeme ono video stahovat. Ne každý program zvládne stáhnutí ze všech možných stránek. Některé nám bez problému uloží do počítače video z YouTube, to z Facebooku již ale stáhnout nedokážou.

youtube4

Pak je také potřeba se podívat, v jakém formátu ono video potřebujeme. Je nutné vědět, s jakými si náš přehrávač či program na úpravu videí dokáže poradit, a z nich vybrat ten nejvhodnější. Následně je pak potřeba najít stahovací program, který nám video dokáže stáhnout z oné webové stránky, a to v požadovaném formátu a relativně dobré kvalitě.

To samozřejmě není vše. Ačkoliv tato kritéria nám počet programů poměrně dost sníží, stále ještě je potřeba se mezi těmi, co zbyly, rozhodnout. Zde nám pak pomohou recenze od ostatních uživatelů. Byli s ním spokojeni? Pokud ano, co jim zde vyhovovalo, a naopak, co jim nejvíce vadilo? Jen tak budeme moci vybrat ten, který skutečně splní všechny naše požadavky. A o to tu jde především.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup