Jihoafrická republika

V poslední době se zájem o Jihoafrickou republiku čím dál tím více zvyšuje. Není se také čemu divit. Jedná se totiž o jeden z nejvyspělejších států Afriky. Mezi její sousedy se řadí například Zimbabwe, Nambie či Mosambik. Na co určitě nesmíme zapomenout je překrásné království známé jako Lesotho.
Tak jako mnoho zemí má i Jihoafrická republika velmi pestrou historii. Co je ale důležité vyzdvihnout jsou krasové jeskyně, které mnoho z nás zná také pod názvem Kolébka lidstva. Na nedalekém území se našlo i mnoho pozůstatků prvních lidí a právě tohle území patří na seznam UNESCO.
dítě jihoafrická republika
Co se týče stránky geografické, jedná se o dvacátý čtvrtý největší stát světa. Zajímavostí je, že celkem je zde vytvořeno až 13 národních parků, jelikož se na mnoha územích vyskytuje velká spousta divokých zvířat.
Má velmi dobře vyvinutý obchod se službami.

Mezi zemědělskou výrobu se řadí nejvíce kukuřice, pšenice, velká produkce vlny, ovcí a mnoho dalších.
Ptáte se, čím je vlastně Jihoafrická republika tak populární? Inu jedná se hlavně o obrovské zásoby zlata, produkce chromu, těžby černého uhlí nebo železné rudy.
Jedním z největších problémů je obrovský výskyt HIV a AIDS. Nakažených je v této době přes 5 miliónů obyvatel. Dalším problémem je výskyt opravdu velké kriminality. Celosvětově je na druhém místě ve vraždách a na prvním ve znásilnění. Násilníkům hrozí pouze dva roky vězení. Mnoho lidí drží jak legálně tak nelegálně zbraně a jsou velké problémy s jejich držením.
tučňák na skále
Nejvíce je vyznáváno křesťanství a to zhruba v 70%, dále islám 3% nebo hinduismus 2%. Co se týká jazyku, je jich opravdu velké množství, proto je známá pod několika názvy. Jedním z nich je JAR, což vlastně znamená Republika Jižní Afrika.
Jedná se sice o zajímavou republiku, ale nevím jak vy, ale já bych zde rozhodně na dovolenou nejela :-D.