Což takhle dát si bazén…

Tak. Netrpělivě očekávaná chvíle je tady. Na zahradě máte vlastní bazén. Pravda, nebyli jste mezi prvními, což byl váš sen, ale nakonec jste se přece jen dočkali!
A jaká je to krása! Bazén modrý, voda průzračná a léto v plném proudu – nejvyšší čas pozvat přátele, abyste jim dopřáli příjemné letní osvěžení a také se tak trošku pochlubili…

No, a protože lesklé vodní hladině před sebou nikdo neodolá, proto rovnou do vody!
Nechci nijak kazit vaše příjemné pocity z pořízení bazénu, ani z koupání samotného. Jen si s dětmi i s přáteli užijte vodních radovánek do sytosti – ale nezapomněli jste na něco?

letní idylka

Nezapomněli jste, že se zřízením bazénu jsou spojeny také některé starosti a povinnosti? Uvědomujete si, jak důležité je dbát o čistou a kvalitní vodu?
Mnozí z vás jistě vědí, o čem hovořím, a jsou připraveni na vše, co s používáním bazénu souvisí. Ale někteří možná nemají dostatek znalostí a už vůbec ne zkušeností, a pro ty je zde několik rad, jak s bazénem zacházet a jak udržet vodu čistou a především zdravotně nezávadnou.

mladý plavec

Jak tedy na to?
Především zabraňte všemu, co by vodu znečišťovalo! Například:

· neinstalujte bazén pod stromy, hrozí znečištění listím, peřím a trusem ptáků na stromech sídlících
· prostor v těsné blízkosti bazénu zachovejte pokud možno bez trávy, aby se dovnitř nenanosila
· před vstupem do bazénu si vždy z těla setřete či smyjte ochranný opalovací krém
· nedovolte dětem do vody močit – batolatům dávejte plenkové kalhotky
· v soukromí se koupejte nejlépe bez plavek – i textil může vodu znečistit
· připravte k bazénu malou vaničku s vodou, aby se zde děti mohly opláchnout, když přiběhnou z pískoviště, apod.


I přes dodržování základních hygienických opatření se stejně téměř u žádného zahradního bazénu neobejdete bez bazénové chemie; snad jen u malých plastových nafukovacích bazénků pro batolata – když vodu vylijete, bazén umyjete a znovu napustíte.

Nejjednodušším způsobem údržby bazénové vody jsou tablety, a to tablety chlorové.S jejich pomocí můžete zabránit růstu bakterií, řas a plísní.

Jedny z nejvhodnějších jsou multifunkční tablety do bazénu 5 v 1, s názvem Multifunkcional . Směs pěti účinných látek: organický chlor, stabilizátor pH, vločkovač k vysrážení nečistot, algicidní složka k preventivnímu hubení řas a projasňovač vody, udrží vodu ve vašem bazénu dokonale čistou.