Proč je to tak důležité?

Snad nejlepším způsobem, jak děti seznámit s kulturním děním, je společná návštěva divadelního představení. Už s tříletou ratolestí je možné vyrazit do Říše loutek, divadla, ve kterém si na své přijdou jak děti předškolního věku, tak školáci. Jednou za měsíc i rodiče, večerními představeními pro dospělé. Přestože je tento soubor ryze amatérský, spolupracuje i s profesionálními autory. Oceňovanou skutečností je spolupráce s Komorou tlumočníků do znakového jazyky. A tím i možnost několikrát do měsíce pro neslyšící publikum zahrát divadelní kus. Ať už pohádku O Koblížkovi, O Budulínkovi či Kašpárkovi v pekle. Rovněž Minaret je profesionálním divadlem, ve kterém jsou uváděny činoherní pohádky, doprovázené písničkami známých skladatelů, které jsou určeny už i pro děti předškolního věku. Oblíbenost jejich her je rozšířena na celou republiku.

Jdeme do divadla

Po které tento soubor svoje umění rozváží. Převážně naplněné humorem, šťastnými konci a snad ve všech pohádkových příbězích nakonec zvítězí dobro nad zlem. Pro dospělé diváky se často objevují hry s nekomerčními tématy. Jsou nejen biblická, ale i hudebně klasická. Dalším kulturním stánkem, do kterého je možné vzít i malé děti, je Divadlo Buchty a loutky. Ve kterém se dobře cítí i dospělí. Založili ho absolventi loutkářské katedry a po dvaceti letech úspěšného účinkování mají na kontě nejen divadelní premiéry, ale i loutkové a animované filmy a projekty, ve kterých se prolínají netradiční prvky hudby, divadla a filmu.

Divadlo loutek

Snad nejvíce oceňovanou byla spolupráce na loutkovém filmu Kuky se vrací. Tomuto divadelnímu spolku se daří spojovat nespojitelné se spojitelným. S nadhledem a humorem, s důrazem na výtvarnou stránku celého projektu. Kdy se v jednom okamžiku sejdou na scéně loutky historické s těmi novodobými, ve společnosti hraček, různého, na první pohled nepotřebného harampádí a animačních programů. A chybu rozhodně neuděláte, když pozvete svoje děti do kulturního prostředí Divadla Spejbla a Hurvínka. Ve kterém na vás čekají  oblíbení hrdinové se svoji nerozlučnou kamarádkou Máničkou. A psem Žerykem.