Moderní kamerové a ovládací systémy pro firmy i domácnosti

Ačkoliv se nám může zdát, že jsou kamerové systémy výdobytkem posledních několika málo let, opak je pravdou. Kamerové systémy jsou tu s námi už opravdu dlouhou dobu. A to od druhé světové války.

 • Přesně řečeno – první zaznamenané využití kamer pochází z Německa, z roku 1942.
 • Tehdy se kamerový systém instaloval do střediska, ve kterém se uskutečnil vývoj raket V-2 (touto zbraní chtěl Hitler zvrátit konec války ve prospěch Německa).

kamerový systém

Mezi prvními sledovanými objekty byly věznice

Postupem času se kamery dostávaly do dalších budov a institucí. Bylo jistě rozhodně jednodušší sledovat prostor preventivně. V případě, že by došlo k trestnému činu, je viník snadno nalezen.

 • Mezi prvními budovami, které byly vybaveny kamerovým systémem, patří věznice.
 • Dále se rozšiřují na letiště, banky, pošty a další strategická místa a finanční instituce.

Dnes snad není komerční budova, ve které by nebyl některý typ kamerového systému instalován. Kamerové systémy Praha jsou také na veřejných venkovních prostorách. A to nejen v městských obytných částech, ale také na místech důležitých silničních a železničních uzlů, na kterých vznikají nebezpečné situace.

Zajímavé a praktické doplňky kamerových systémů

V současné době jsou kamerové systémy natolik propracované, že nemusejí sloužit pouze ke sledování objektu. Kamerový systém Ostrava může být doplněn takzvaným obchůzkovým systémem. Ten má za úkol kontrolovat, zda pověřený pracovník ostrahy navštívil určená místa v objektu.

 • Jak obchůzkový systém funguje?
 • Velice jednoduše.
 • Pracovník při obhlídce přiloží na čtečku čip a tím se zaznamená aktuální a přesný čas jeho přítomnosti.

Pak je možné si všechny údaje snadno a rychle zobrazit na počítači. Není nutné kontrolovat záznamy každý den. Kapacita čtečky je cca 2000 záznamů. Veškeré součásti obchůzkového systému jsou vyrobené z vysoce odolných materiálů a patří prakticky k nerozbitným. Samozřejmostí je také voděodolnost.

systém kamerový

Kamerové systémy doplněné technologiemi pro domácí automatizaci

Kamerové a bezpečnostní systémy pochopitelně nevyužívají pouze komerční a veřejné budovy. Stále více se stávají naprosto běžnými v domácnostech, na chatách či chalupách. Také v tomto případě je možné naistalovat si nejen kamerový sledovací systém, ale i některé prvky, které zvýší komfort vašeho bydlení.

 • Jednou z možností je systém Imperial.
 • Jedná se o centrální systém pro domácí automatizaci.

Tato technologie sestává ze tří nejdůležitějších prvků:

 • řízení spotřeby
 • přístupového systému
 • zabezpečovacího systému

Pomocí této technologie je možné například ovládat žaluzie, řídit zavlažování zahrady, ovládat osvětlení, zajistit elektronické zabezpečení domu a přístupového systému, ovládat topení a klimatizaci. Každý jednotlivý modul lze časově naprogramovat, aktivovat pomocí události v systému nebo ovládat ručně.

Využijte poradenství profesionální firmy

Pokud si není majitel domu nebo firmy jistý, jaký kamerový systém by v jeho případě tím ideálním, pak není problém využít konzultaci zdarma. Dozvíte se, jaké máte v této oblasti možnosti a jak si svůj majetek vhodným způsobem zabezpečit. Mimo jiné vám také poradí, jak efektivně jednotlivé kamery rozmístit a jak s nimi pracovat. Dále se dozvíte, jaké jsou právní podmínky využívání kamerového systému. Nevhodnou instalací by se mohl laik snadno dostat do rozporu s právním systém státu.

 • Další výhodou profesionální firmy, která se zabývá kamerovými a zabezpečovacími systémy, je záruční i pozáruční servis.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup