Jak řídíme?

Začala zima, a objevil se jev často nevídaný – sníh a led. To způsobuje samozřejmě velmi zhoršenou sjízdnost silnic, na kterých roste počet dopravních nehod. Dalo by se říct, že se tak na první pohled pozná, kdo je řidičem, a kdo jen držitelem řidičáku. Jenže i když se snažíte sebevíc, nehoda si vás může najít skutečně kdekoliv a kdykoliv. A to zejména právě teď, v zimních měsících, kdy jsou cesty pokryté sněhem, sněhovými jazyky, kusy ledu nebo roztátým sněhem. Ani jedno z toho klidné a pohodové jízdě moc nepřidá. Důležité je dodržovat zásad bezpečné jízdy a pravidelně udržovat svoje auto. Zdá se, že jde o běžné záležitosti, které snad dělá každý. Jenže to není tak úplně pravda. Divili byste se, kolik lidí nemá auto technicky v pořádku, nebo kolik jich jezdí riskantně a ohrožují ostatní.

žena řídí auto

Nehody na denním pořádku
Snad neuplyne jeden jediný den, aniž by nás média neinformovala o dopravní nehodě. Televizní zprávy a internet jsou plné záběrů z dopravních nehod, ale z nějakého nepochopitelného důvodu děláme pořád ty stejné chyby pořád a pořád dokola. Prostě spoléháme na to, že nám se nic takového stát nemůže.

muž řídí auto
Mezi nejčastější chyby, kterých se řidiči na cestách dopouští, patří:
Nevěnování se řízení. Opravdu si nemusíte přeladit rádio, ani psát SMS. Vážně to počká. A pokud ne, prostě zastavte tam, kde to není nebezpečné. Chráníte tím nejen sebe, ale taky ostatní.
Nesledování provozu. Otočíte se dozadu za dětmi a ve vteřině přejedete do protisměru.
Nerespektování dopravních značek. Ty značky tam nejsou z legrace, mají svůj význam. Když vidím dopravní značku, zachovám se podle ní.
Nepřizpůsobení jízdy. Mnoho lidí se mylně domnívá, že sešlápnutím plynu se automaticky stávají skvělými řidiči. Jenže tak to vůbec není. Šlápnout na to umí cvičená opice.
Nebezpečné předjíždění. Spousta nehod s tragickými následky je způsobená tím, že řidiči předjíždí v nepřehledných úsecích.
Agresivní chování. Vybržďování, kličkování na silnici a další

Toto je jen zlomek problémů, který se dopouští nezodpovědní řidiči. Bohužel náš právní systém není natolik tvrdý, aby si páchání těchto přestupků a trestných činů řidiči rozmysleli předem. Chovejte se na silnicích ohleduplně a nespoléhejte na to, že zrovna vy budete mít štěstí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup