Účinky kolagenu


Kolagen je protein, který je nejhojněji zastoupen v našem těle. Ze všech bílkovin, které v těle máme tvoří kolagen asi 30 % z jejich celkového objemu. Je to vlastně takový stavební kámen nejen pro naši pokožku, ale také pro kosti, svaly, šlachy a podobně. Najdeme ho také ve vnitřních orgánech nebo v cévním systému. Kolagen má mnoho funkcí v našem těle. Mezi ně platí například růstu nových kožních buněk a tím podporuje celkovou regeneraci a obnovu vaší pokožky. Dále slouží jako ochrana pro naše orgány, dodává naší pleti elasticitu, pružnost a zabraňuje předčasné tvorbě vrásek a také napomáhá srážlivosti naší krve.

pilulky

Kolik druhů kolagenu vůbec máme? V našem těle lze nalézt asi 28 typů kolagenu. Každý má trochu jinou strukturu a trochu jinou funkci. Ale pro naše tělo je nejdůležitější typ I, II, III, IV a V. Liší se samozřejmě také ohledně toho, v jaké části našeho těla se nacházejí. Pozor. Čím více stárneme, tím dochází k rychlejšímu rozkladu kolagenu v našem těle. Snižuje se také jeho kvalita. Velký přelomem v životě ženy je menstruace, kdy se produkce kolagenu opravdu velmi sníží. Ale nebojte se, je to naprosto normální. Existuje něco, jak zjistit, že máte nedostatek kolagenu?

kolagen

Hladina kolagenu nejde zjistit krevním testem, jako například hladina cukru v krvi, ani jiným podobným testem. Můžete si ale všimnout příznaků, kdy vám dá vaše tělo najevo, že máte nedostatek kolagenu. Řadíme tu například více vrásčitou pokožku, která je navíc ochablá. Vrásky se vám budou tvořit hlavně v obličeji. První si jich všimnete v oblasti kolem očí. Vaše tělo se vám bude zdát takové tužší a méně pohyblivé. Může se objevit také bolest kloubů, zejména při pohybu. Tato bolest může postupně přejít až do ztrát pohyblivosti nebo výrazné ztuhlosti kloubů, která se projeví především ráno. Mohou se také objevit potíže s trávicím traktem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup