Pravidla chování při cestách po Jižní Koreji

Jiný kraj, jiný mrav. Jednou z hlavních věcí, které se Korejcům skutečně hnusí, je smrkání. Tohle dělají doma potají. Frkat do kapesníku jim přijde vysoce nehygienické a odporné. Řešení? Potáhněte pěkně nosem. Že tohle přijde zase hrozné nám? Nedá se nic dělat, jen to vydržet a vysmrkat se třeba na záchodě.
korejská republika
Když jsme u toho záchodu. V Koreji jako i v jiných východních zemích není dost široké potrubí. Proto se toaletní papír neodhazuje do záchodu ale do koše. Korejci jsou čistotní. Záchod je pro ně nehygienické místo, proto se při vstupu do koupelny přezouvají do gumových pantoflů. To, že u sebe doma chodí přezutím, je samozřejmost, se kterou my Češi na rozdíl od jiných cizinců nebudeme mít problém.
asijské hůlky
Korejská společnost je konzervativní. Neradi vidí líbání na veřejnosti. I když Korejky nosí minisukně, výstřih u nich nehledejte. Spodní prádlo by mělo být řádně schováno. Bikiny na pláži projdou jen tak tak. Hodně Korejců (muži i ženy) se koupe v tričku, protože se stydí.
Chovat se hlučně, v dopravě nahlas telefonovat či po sobě pokřikovat není vhodné. Korejci hodně pracují, a když jedou domů, chtějí trochu klidu.
Rodinaje základ státu. O rodičích a obecně straších osobách by se nemělo mluvit špatně. Do tajů korejské hierarchie není třeba zabředávat, ale obecně se lepší prokazovat úctu každému, kdo je vám společensky nadřazen.
Při stolování je třeba dodržovat mnoho pravidel. Mezi ty základní, které by měl zvládnout každý turista, patří nezabodávat hůlky do jídla. Miska s hůlkami stojícími kolmo v jídle se používá pouze při obřadech uctívání předků. Alkohol by si člověk neměl nalévat sám, ale počkat, až mu nalije někdo jiný. Jako první by měli začít jíst starší osoby, které také jako první vstávají od stolu. Korejské jídlo se podává v mističkách, které se sdílí s ostatními. Každý má před sebou buď prázdný talíř, nebo misku rýže a o ostatní chody se dělí.
Tak co? Troufnete si na návštěvu Koreje?