Okouzlení Thajskem


Thajsko bylo v minulosti známo pod jménem Siam. Etnonymum Thai v thajštině původně znamenalo „svobodný“. Nejstarší státy na území dnešního Thajska vznikly v jeho jižní části okolo přelomu letopočtu. Thajsko nebylo nikdy v područí žádné evropské země a od roku 1932 se stalo konstituční monarchií. Vládne zde král Bhumibol – Ráma IX. Zdejší král je nejdéle žijícím vládnoucím monarchou na světě, neboť již přes šedesát let, a to od roku 1946. Společně se svou ženou královnou Sirikit jsou oba velmi milováni a ctěni.

thajsko

Kouzelné Thajské království

Tento kouzelný stát uchvátí každého, kdo sem zavítá, neboť je to kulturní země, která vyniká pohnutou historií. Ke zhlédnutí je zde:
v veliké množství nádherných památek
v překrásná příroda
v usměvaví lidé
v typické thajské divadlo a hudba
v box i výborná kuchyně
v mnoho svátků a oslav

chrám

Jih Thajska

Jižní část Thajska se rozprostírá na Malajském poloostrově až k hranicím s Malajsií. Tato oblast je charakteristická místní nádhernou přírodou s řadou národních parků. Také se zde nalézá množství významných památek. Tato část Thajska je též ovlivněna islámem, který sem proniká ze sousední Malajsie, a tím se mění i charakter a vzhled země. V této lokalitě se nachází:
v ostrov Phuket
v ostrov Krabi
v Ostrov Phi Phi
v záliv Phangnga s ostrovem Phuket
Tato oblast je charakteristická takzvanými mogoty, což jsou věžovité vápencové rozeklané ostrovy, které trčí z moře až do výšky tři sta metrů. Vytvářejí úchvatné scenérie a lákají potápěče, horolezce i výletní lodě. V této oblasti jsou k vidění také:
v nádherné písčité pláže
v nejkrásnější korálové útesy
v nejkvalitnější turistický servis

horizont

Ostrov Koh Lipe

V této oblasti Thajska se též rozprostírá malý ostrov Koh Lipe, který je považován za Tento malebný ostrůvek najdete v provincii Satun v jihozápadním Thajsku, hned v blízkosti malajské hranice. V překladu znamená název ostrova Papírový ostrov. Ostrůvek je každoročně navštěvován tisícovkou turistů, kteří obdivují zdejší nádherné podmořské korálové útesy. To však není naprosto jediné lákadlo této perly Thajska.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup