Cestování se psem

Co všechno zabalit a na co si dát pozor? Každé ubytování není vhodné pro čtyřnohé mazlíčky. Většina hotelů a apartmánů není pro tyto stvoření přívětivé, i když dnešní doba už některé ty výjimky má. S postupem času se cestování s mazlíčky rozšiřuje. V létě je tomu přizpůsobena velká část campů.
 kempování na hoře
Co všechno zabalit pesanovi, abychom na dovolené byli klidní a nemuseli na rychlo hledat zverimex. Při balení musíme dávat dobrý pozor, abychom měli vše. Každé zvířátko, které berete na dovolenou, by mělo mít zabaleno cestovní misku na žrádlo i na vodu. Nezapomenout krmení, abychom měli co do té misky nasypat a odměrku na správnou porci. Pamlsky, abychom mohli mazlíčka odměnit, za dobré chování. Například v restauraci, když pejsek klidně leží. Další věcí by měl být náhubek, kdybychom šli někam, kde to bude potřeba. Při delším cestování autem by měl být pejsek jištěn na postroji. Dostatečný počet sáčků na exkrementy. Na ty se nesmí zapomenout, vždy dodržet čistotu po svém miláčkovi. Přes letní období je dobré mít u sebe kleštičky na pijáky. Ti se ve velkém množství vyskytují v lesích, u jezer a ve většině přírodních destinací. Naopak v zimním období při cestování do hor by měli mít sebou nějaký obleček nebo přehoz, aby nepromrzli. Aby měli zvířátka pohodlí, je dobré jim nabalit i nějaký pelíšek nebo deku, kde si budou moci odpočinout. Po dlouhých turistických trasách si rádi zalezou do svého pelíšku. Někteří ovšem dopřejí mazlíčkům i postel. V takovém případě je dobré mít po ruce ručník, aby se předtím, než zaleze do postele, otřel a očistil.
cestování se psem
Při cestě do zahraničí je dobré mít k pejskovi dokumenty. Cestovní pas s řádným očkováním a dalšími náležitostmi co jsou v zemi potřeba. Některé země vyžadují i speciální očkování, které mazlíček musí mít, než se do země dostane. Každý mazlíček by měl být dobře vybaven na cesty, ať už v letním období, nebo v zimním. Shánět zapomenuté věci na dovolené přivodí jen komplikace a tak dbejte na to, aby bylo vše zabaleno, než se vydáte na cestu.