Britská kočka jako královna vaší domácnosti

Není pochyb o tom, že kočka je lékem pro zlomené a osamělé duše. Už jejich samotná přítomnost je pro mnohé z nás uklidňující, ale její přitulení a rytmické vrnění přidá všemu dokonalé kouzlo. Britská kočka je v současné době velmi oblíbeným druhem. Je známá převážně pro svůj mohutný a nadýchaný vzhled. Jejich mnohdy až arogantní povaha a lenost je pro ně typická. Stejně tak jako jejich vypočítavost.
 kočka s plyšákem
Pokud si právě Britku vyberete, věřte, že nudit vás nebude. I přesto, že prospí minimálně 18 hodin denně, umí se dokonale projevit. Je to dáma, která si potrpí na pozornost. Jak už bylo řečeno, je to plemeno opravdu vypočítavé. Takže pokud se ji nebudete věnovat, určitě za to budete pykat. Moc dobře ví, co si k vám může a nemůže dovolit. Bude zkoušet vaši trpělivost, ale odvděčí se vám bezmeznou věrností a láskou.
 
Péče o Britku není nijak náročná, ale je to dáma, která si potrpí na takové zacházení. Rozhodně ji neomámíte levnými konzervami, mnohdy je vybíravá a potrpí si jen na to nejlepší. Máte-li kočku pouze vy bytě, kupte jí kvalitní granule pro kočky doma. Určitě tak pomůžete nejen jejímu zažívání, ale také ji méně budou padat chlupy. Každodenní výměna vody, je samozřejmostí. Čistá toaleta je také důležitá, rozhodně nebude chodit tam, kde je pro ni špinavo. Britky mají opravdu hustou srst, bude pro vás dobré ji pravidelně kartáčovat. Vyhnete se tak poletujícím chlupům, které působí jako chmýří.
 jazyk kočky
Nekupujte drahé hračky, je to zbytečná investice. Kočku dostatečně zabaví obyčejný vršek zavěšený na špagátku, prázdná PET lahev nebo třeba gumička do vlasů. Jediné co se opravdu vyplatí koupit je škrabadlo. Vyvarujete se tak nechtěnému škrabání věcí a nábytku!
 
Toto plemeno má širokou škálu barev. Existují Britské modré kočky, krémové, červené a mnohé další. Je jen na vás, která vás okouzlí. Dejte si však pozor, od koho kočičku pořizujete. Musí mít potřebná vyšetření a očkování!